...

Show info
Odważni wygrywają

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra

19 czerwca 2016

Najbardziej męski leżak w mieście

W ramach kampanii „Odważni Wygrywają” , przygotowaliśmy dla Was typowo wakacyjny gadżet – „najbardziej męski leżaki w mieście”, wersja limitowana . Poprzez swoją graficzną formę, nawiązuje w pełni, do głównego założenia kampanii – uświadamianie mężczyzn, w zakresie regularnego samobadania.

Lato, wakacje to dla nas doskonały czas, kiedy można w sposób sympatyczny i żartobliwy zapytać mężczyznę czy się bada, czy wie, że jest taka choroba, jak nowotwór jąder – i tu leżak przychodzi z pomocą.

Na leżaku jest wesoły, przewrotny napis, będący swoistym apelem do mężczyn, żeby zadbali o swoje zdrowie i badali jądra.

Pamiętajcie panowie, badać się to żaden wstyd,a wizyta u lekarza nie powoduje żadnego uszczerbku na męskiej dumie! W kampanii mówimy także w imieniu kobiet – bycie świadomym, jest bardzo męskie.

Najbardziej męskie leżaki w mieście, wypatrujcie w gdyńskich restauracjach, kawiarniach, i lokalnych ogródkach. Wraz z pierwszym dniem lata, leżaki pojawią się u Przyjaciół kampanii: Śródmieście, F.Minga, Ogniem i Piecem, FaBuła, Malika, Vinegret di Rucola, Chwila Moment, Muzeum Emigracji, InfoBox. Jeden pojechał nawet do Redakcji Radia Gdańsk.

Wiesz? na raka jądra zapada 70 % mężczyzn w grupie pomiędzy 20 a 44 rokiem życia. Jest to najlepiej wyleczalny rak spośród wszystkim wam znanych, pod jednym warunkiem – wczesnego wykrycia. SAMOBADANIE – to najskuteczniejsza metoda wykrywania zmian. 

Sprawdzajcie się panowie regularnie, nie tylko tego lata.