...

Show info
Odważni wygrywają

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra

ODWAŻNI WYGRYWAJĄ

Jak myślisz

Sprawa jest owalna. Ważne, abyś spojrzał na nią z dobrej strony.

Kiedy stajesz w obliczu zagrożenia, w Twojej głowie pojawiają się różne, szybko biegnące myśli. Często chcesz uciec, nie wiesz co robić, czujesz się zagubiony. Nie musisz się jednak bać, ponieważ Odważni Wygrywają!

Strach nie jest w stanie Tobie pomóc – świadomość, że rak jąder jest najlepiej rokującym nowotworem, jeśli został wykryty we wczesnym stadium – już tak.

Pora stać się Odważnym i zacząć działać. Skup się na sobie i walce, masz w sobie pokłady siły, które wystarczy wyzwolić:

Regularne samobadanie i wiedza, to najlepszy sposób, aby ustrzec się przed niepożądanymi skutkami diagnozy raka jądra.

Rak to nie wyrok. Nie ulegaj schematom, w dodatku dalece nieprawdziwym.

Unikaj porównywania swoich objawów, swojego przypadku, nawet jeśli wiele informacji pasuje do Twojej historii: KAŻDY organizm jest inny, KAŻDY żyje i choruje INACZEJ.

Wszystkie emocje, które odczuwasz, nawet te najbardziej niezrozumiałe są naturalne. Twój umysł broni się przed najgorszym i najbardziej czarnym scenariuszem, który wtłaczasz w swoją głowę. Masz prawo do wszelkich zachowań i odczuć, jeśli nie ranią one osób dookoła Ciebie.

Zmiany w budowie Twoich narządów, nie muszą oznaczać raka, jednak nie bagatelizuj ich i nie zwlekaj!

Weź skierowanie do chirurga dziecięcego, urologa, zaraz jak tylko zauważysz jakąkolwiek zmianę w budowie swoich jąder. To najszybszy sposób, aby poznać i zrozumieć, co dzieje się z Twoim organizmem.

Nie zostawaj sam ze swoim problemem, nie katuj się czarnymi scenariuszami – znajdź zaufaną osobę, to nie zawsze musi być psycholog, powiedz jej co Cię niepokoi, razem zaplanujcie dalsze działania.

Ból nie jest jedynym objawem jaki możesz odczuwać. Wręcz przeciwnie, najczęściej odbywa się to bez bólu. Dlatego obserwuj swoje ciało, nie czekaj aż będzie boleć.

Podejdź do niej po męsku. Miej odwagę z nią walczyć.

Napisz, zapytaj, bądź świadomy i odważny: info@odwazni.com

© 2016 Fundacja Gdyński Most Nadziei created by Howinnga