...

Show info
Odważni wygrywają

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra

header-o-kampan-400px-wysokoscii

ODWAŻNI WYGRYWAJĄ

O kampanii

Miej odwagę być mężczyzną, sprawdź się!

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra Odważni Wygrywają zainicjowana i realizowana przez Fundację „Gdyński Most Nadziei” to unikatowy w skali Polski projekt. Jego celem jest zbudowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która potrafi uratować życie – wcześnie wykryty rak jąder jest wyleczalny aż w 100%. NIezmiennie, od początku działania projektu, aktywność Fundacji  prowadzona jest we współpracy z Miastem Gdynia.

Akcje prowadzone podczas kampanii kierowane są głównie do młodych mężczyzn, w wieku od 17 do 35 roku życia, ich partnerek, rodzin oraz przyjaciół. Wybór takiego przedziału wiekowego podyktowany jest statystyką – właśnie w tej grupie wiekowej, rak jąder, jest najczęściej diagnozowanym nowotworem. Co należy podkreślić, posiada też najwyższy współczynnik wyleczalności – pod warunkiem wczesnego wykrycia!

Kampania Odważni Wygrywają skupia się na działaniach pomagających eliminować jedną z odmian choroby cywilizacyjnej – raka jądra. W jej ramach udzielamy wskazówek mężczyznom oraz kobietom – to właśnie one najczęściej wykrywają zmiany chorobowe u swoich partnerów. Nie zapominamy równocześnie o profilaktyce innych nowotworów.

W ramach kampanii, na terenie Gdyni i pozostałej części Trójmiasta, realizowane są różnorodne działania – między innymi happeningi, obecność na imprezach masowych (m.in. Open’er Festival), imprezach sportowych i plenerowych jak również murale w przestrzeni miejskiej w Gdyni, stworzone przez lokalnych artystów.

Szerokim działaniem edukacyjnym, w ramach kampanii, są prelekcje, kierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania z młodzieżą połączone są z warsztatem samobadania przy użyciu fantomu. Obecność kampanii zauważyć można również w klubach sportowych, pubach i klubach nocnych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje szansa dotarcia do młodych ludzi.

Kampania Odważni Wygrywają każdego roku zyskuje nowych partnerów, organizacje współpracujące, które realizują założenia Odważnych w swoich miastach.

Organizator Główny:

most_nadziei_logo_OK-12x120

Organizacja Partnerska:

fundacja_swiatlo

Patronat: 

ptpo-ok

Partner Kampanii:

gdynia90

© 2016 Fundacja Gdyński Most Nadziei created by Howinnga