...

Show info
Odważni wygrywają

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra

ODWAŻNI WYGRYWAJĄ

Odważna Szkoła

Ogólnopolski Program Edukacyjny na rzecz profilaktyki raka jądra

Program dla Młodzieży w wieku 17-20 lat.

 

Jaki jest cel Programu edukacyjnego Odważna Szkoła?

Celem Programu Odważna Szkoła, jest budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie.

Edukacja z zakresu profilaktyki raka jądra jest niezwykle istotna! W wielu przypadkach to właśnie ona uratowała życie młodych ludzi!

 

Do kogo jest kierowany Program?

Program Odważna Szkoła, kierujemy zarówno do dziewcząt jak i chłopców, bazując na wieloletnich obserwacjach i działaniach Kampanii „Odważni Wygrywają” wiemy, że kobiety odgrywają dużą rolę w profilaktyce raka jądra.

Rak jądra to nowotwór młodych mężczyzn! Prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór jądra, wzrasta po 15 roku życia, a największy skok zachorowalności przypada na wiek 17-35 lat, a w tym przedziale wiekowym odnotowuje się aż 70% zachorowań! Co należy podkreślić – nowotwór jądra, ma najwyższy współczynnik wyleczalności nawet 100%! – pod warunkiem wczesnego wykrycia – i tu jest rola profilaktyki!

 

Drogi Uczniu

Aby już dziś dotrzeć z  Programem Odważna Szkoła do jak największej ilości młodych ludzi i edukować ich z zakresu profilaktyki raka jądra przekazujemy Ci: broszurę nt. samobadania i zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych FB/OdwazniWygrywaja. To dzięki nim, będziesz miał stały dostęp do publikowanych przez nas materiałów edukacyjnych i możliwość reagowania na nie.

Jesteśmy również przez cały czas dostępni pod numerem telefonu 601 508 525, lub mailowym: info@odwazni.com. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące profilaktyki raka jądra.

Pamiętaj jak ważne jest Twoje zdrowie i Twoich bliskich. Wspólnie dotrzemy do kolejnych młodych ludzi! Niech edukacja z zakresu profilaktyki raka jądra się szerzy!

Może Twoje działania uratują komuś życie!

 

Drogi Nauczycielu

Ze względu na obecna sytuację i zamknięte placówki edukacyjne Program Odważna Szkoła kierowany jest bezpośrednio do grupy wiekowej 17-20 lat.

Docelowym działaniem Programu Odważna Szkoła, jest zachęcenie Państwa do aktywnej realizacji programu edukacyjnego w swojej szkole.

Tymczasem postanowiliśmy, że nasz Program Odważna Szkoła będzie działał on-line, temat zdrowia nie powinien czekać. Zachęcamy do obserwowania naszej aktywności na naszych mediach społecznościowych, FB/OdwazniWygrywaja.

Informujemy, że jak tylko przeprowadzenie przez Państwa lekcji będzie możliwe: oferujemy gotowy program ,który daje możliwość przekazania młodym ludziom, jak ważne jest dbanie o zdrowie, oswojenie trudnych tematów, zaszczepiając w nich zdrowe nawyki. Udział w programie to wyraz Państwa troski o uczniów!

W ramach programu Odważna Szkoła przygotowaliśmy profesjonalne materiały edukacyjne dla nauczycieli, pedagogów i/lub psychologów szkolnych, do przeprowadzenia prelekcji na temat profilaktyki raka jądra w prostej i przekonywującej uczniów formie.

Materiały merytoryczne zostały opracowane przez najlepszych specjalistów i praktyków: lekarzy onkologów, psychoonkologów, nauczycieli oraz pedagogów.

Zgłaszając chęć realizacji programu edukacyjnego otrzymają Państwo pakiet bezpłatnych materiałów do przeprowadzenia lekcji:

  • konspekt lekcji dla nauczyciela/pedagoga
  • prezentację multimedialną .ppt
  • broszura nt.samobadania dla uczniów (pakiet startowy dla Szkoły: 100 szt. wersja drukowana + wersja web do własnego wydruku)
  • krótkie filmiki edukacyjne

Inicjator Programu Małgorzata Marmajewska, pozostaje do Państwa dyspozycji przez cały czas i chętnie odpowie na każde pytanie, poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 601 508 525, lub mailowym: info@odwazni.com

To również mail pod który już dziś możecie zgłosić swój akces w Programie Odważna Szkoła!

 

Zachęcamy do pobrania naszej broszury ODWAŻNA SZKOŁA!

© 2016 Fundacja Gdyński Most Nadziei created by Howinnga