...

Show info
Odważni wygrywają

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra

27 października 2016

#OdważniWygrywają!

Pokaż jak wygrywasz, gdy los rzuca Ci wyzwanie! Dołącz do Odważnych w listopadzie 2016r.

Listopad jest Międzynarodowym Miesiącem Walki z Męskimi Nowotworami. Bądź Odważny i wiedz, że rak nie jest niczym wstydliwym, a profilaktyka pozwala na uratowanie zdrowia i życia! Dołącz do spektakularnych akcji, które rozsiane będą po całym Trójmieście.

Znakiem rozpoczęcia będzie odsłonięcie wyjątkowej instalacji 3D przed gdyńskim InfoBoxem, 7 listopada o godzinie 10.00. Ale to dopiero początek długiej listy atrakcji!

Tegoroczna akcja to przede wszystkim niepowtarzalna możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji urologicznych oraz aż 100 bezpłatnych badanń USG jąder dla mężczyzn pomiędzy 17 a 35 rokiem życia. Wsparcie zapewniły: Lekarska Spółdzielnia Pracy w Gdyni, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Evi-med Gdynia, Przychodnia Lekarska Witamino oraz Centrum USG DIAGNOSON w Gdańsku.

Jesień to dobry czas, aby postawić na przedzimową aktywność fizyczną, postawa na treningi z najlepszymi. Już 19.11. – będzie można na własnej skórze przekonać się̨, jak trenują odważni na co dzień – strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Tydzień później, 26.11. na plaży w Babich Dołach będzie można sprawdzić się wraz z żołnierzami Jednostki Wojskowej Formoza-Stowarzyszenie KRS Formoza. Nie zabraknie również treningu z Rugby Club Arka Gdynia na murawie ich stadionu już 14 listopada!

Do akcji włączają się także trójmiejskie kluby fitness i siłownie. Partnerzy w swoich klubach zamieszczą materiały informacyjno-edukacyjne oraz zachęcą klubowiczów do podjęcia akcji w social media – #odwaznewyzwanie. Zdjęcia oraz posty z każdej aktywności oznaczamy specjalnym tagiem, aby szerzyć ideę walki z rakiem jąder!

Odważni zmienią także oblicze męskiego zdrowia podczas listopadowego Biegu Niepodległości! Wyjątkowa drużyna pokona dystans 10 kilometrów w szczytnym celu. Start biegu 11 listopada o godzinie 15:00.

W ramach akcji „Odważni Wygrywają” na miłośników piękna czekają ekskluzywne kalendarze „Odważne dla Odważnych”. 12 tygodni intensywnych treningów i specjalnej diety – wszystko, aby podczas specjalnej sesji zdjęciowej klubowiczki CrossFit 3Miasto mogły zapozować nago na potrzeby wyjątkowego kalendarza. Jest on dostępny do kupienia w siedzibie Fundacji „Gdyński Most Nadziei”, Klubie CrossFit 3Miasto oraz w księgarni Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Do akcji włączyły się także gdyńskie restauracje, których liczba wciąż wzrasta. W menu na miesiać pojawią się „odważne dania oraz napoje”. Na stołach, oprócz nowości kulinarnych, będzie można znaleźć specjalne ulotki informujące o kampanii „Odważni Wygrywają”.

Zakończenie akcji to wyjątkowa impreza w andrzejkową noc! 26.11. w Klubie Sfinks 700 w Sopocie rozbrzmi świetna muzyka. Podczas „Brave Party” oprócz zabawy do porannych godzin będzie można wylosować bezpłatne badania profilaktyczne!

Akcja realizowana przy współpracy z Miastem Gdynia.

REJESTRACJA NA BEZPŁATNE BADANIA USG w ramach listopadowej akcji (dot. tylko mężczyzn w grupie wiekowej 17-35 lat):
info@odwazni.com

Warto wspomnieć, że tegoroczna, listopadowa akcja w ramach kampanii Odważnych , realizowana będzie równolegle jeszcze w 3 miastach: Toruniu (Fundacja Światło), Zamościu (Drukarnia Wyobraźni), Wrocławiu (Kreatywnie dla Zdrowia). Gratulujemy inicjatywny i witamy w zespole Odważnych.

, ,