...

Show info
Odważni wygrywają

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra

19 kwietnia 2016

„Odważni Wygrywają” w listopadzie! Podsumowanie Movember Gdynia 2015

Przez cały listopad trwała światowa akcja Movember – pochodząca z Australii i Nowej Zelandii inicjatywa. Jej celem jest uświadamianie konieczności dbania o męskie zdrowie.

Gdynia dołączyła do Movembera w 2013 roku. Od początku historii gdyńskich Movemberów akcję organizuje fundacja Gdyński Most Nadziei.

– Coraz więcej osób propaguje informacje o profilaktyce męskich nowotworów, zapuszczając wąsy, prowadząc działania informacyjne, czy po prostu mówiąc głośno o tych ważnych sprawach, na które na co dzień nie starcza czasu – mówi Małgorzata Marmajewska, Prezes Fundacji Gdyński Most Nadziei.

Ambasadorzy Movembera, poza propagowaniem celów kampanii, mieli również do spełnienia obowiązek zapuszczenia wąsów. Tuż przed 1.11. panowie zgolili zarosty i w czasie kampanii obserwowaliśmy zmiany w ich wizerunku. Wąsy na rzecz męskiego zdrowia zapuścili w tym roku m.in. . Wojciech Szczurek – Prezydent Gdyni, Michał Guć – Wiceprezydent Miasta Gdyni, Marek Stępa – Wiceprezydent Miasta Gdyni, dr Lech Stachurski, Mirek Trymbulak – projektant mody, Drużyna Rugby Club Arka Gdynia, Piotr Skrzycki – architekt, urbanista, Łukasz Skrzycki – Mistrz Polski w Żeglarskie Klasa 505, Marek Ciszewski – dyrektor Centrum Handlowego Riviera, Michał Łowkiel, Piotr Witkowski – aktor Teatru Wybrzeże.

Rola miasta w realizacji tego projektu jest nie do przecenienia. To właśnie z miejskich nośników wiele osób dowiedziało się o Movemberze. Po ulicach Gdyni przez cały listopad jeździło 60 wąsatych trolejbusów i autobusów, na Urzędzie Miasta zawisł wielki banner z wąsem, wąsy 3D stanęły przed InfoBoxem, 180 wąsów zapuściły miejskie kwietniki.

, , , , ,