...

Show info
Odważni wygrywają

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra

10 grudnia 2019

Odważne podsumowanie 10. edycji Kampanii!

Odważne treningi, odważna kolacja charytatywna, odważne dania, odważne eventy i odważne prelekcje edukacyjne… Zakończyliśmy listopadowe działania jubileuszowej 10. edycji Kampanii Społecznej ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, dotyczącej profilaktyki raka jądra. Wszystkie odważne, niestandardowe działania uznajemy za w pełni zrealizowane!

Listopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem i właśnie w tym miesiącu, dzięki inicjatywie Fundacji ,,Gdyński Most Nadziei’’ (www.mostnadziei.pl), mieszkańcy Gdyni jak i Trójmiasta, mogli skorzystać z licznych, różnorodnych działań promujących profilaktykę nowotworową oraz zachowania prozdrowotne i w sposób niestandardowy zadbać o męskie zdrowie.

Odważni Wygrywają w liczbach:

 • 46 lokalnych partnerów
 • 6 patronów medialnych
 • 350 uczestników w wydarzeniach
 • 120 przebadanych osób podczas eventu w CH Riviera
 • 12 tysięcy rozdanych materiałów edukacyjnych
 • setki rozmów o zdrowiu i profilaktyce raka jądra.

Kolejny raz podczas Kampanii „Odważni Wygrywają” było energetycznie, odważnie i aktywnie! Odważni chętnie brali czynny udział między innymi w takich wydarzeniach jak:

 • #pomaGRAMY – wydarzenie zorganizowane przez KROLM
 • Event w CH Riviera w Gdyni zorganizowany wraz ze studentami medycyny, w towarzystwie zawodników z Seahawks Gdynia (gdzie odbyły się m.in. badania pomiaru ciśnienia, cukru, nauka samobadania jąder na fantomach, rozdawanie materiałów edukacyjnych),
 • Charytatywna Kolacja Szefów Kuchni ‘’Serce do Garów’’,
 • Trening z żołnierzami elitarnej Jednostki Wojskowej FORMOZA na plaży w Babich Dołach,
 • Ćwiczenia z czterokrotnym Mistrzem Polski – rugbistami z ARKI GDYNIA na Międzynarodowym Stadionie Rugby,
 • Sparring z dziewięciokrotnym Mistrzem Polski, drużyną koszykarzy ARKI GDYNIA,

W tegorocznej edycji uczestniczyły aż 23 znakomite gdyńskie lokale gastronomiczne. To w nich można było spróbować Odważnych Dań/Napojów dedykowanych Kampanii. 10% dochodu z ich sprzedaży zostało przekazane na kontynuację ogólnopolskiego programu edukacyjnego.

10 Edycja Kampanii Odważni Wygrywają cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów. Odważne publikacje pojawiły się m.in. w Dzienniku Bałtyckim, Trójmiejskim magazynie Prestiż, Radiu Gdańsk oraz Radiu Kaszebe. Relacje z wydarzeń były prezentowane m.in. w TVP 3, TVN 24, TVP Info a także na antenach i łamach patronów medialnych akcji oraz na FB/odwazniwygrywaja.

Celem listopadowej akcji promocyjnej było dotarcie nie tylko do jak największej grupy mężczyzn, ale również ich rodzin, bliskich.  Liczba osób zainteresowanych tematyką Kampanii, oraz frekwencja podczas wydarzeń, to potwierdzenie właściwego kierunku i mocny sygnał do dalszych działań! Aktywność Odważnych można zaobserwować przez cały rok, jednak listopadowa edycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a działania w tym okresie dają wspaniałe efekty.

Przypominamy, że profilaktyka w chorobach nowotworowych jest szczególnie istotna – w przypadku raka jądra, głównym działaniem jest samobadanie – jako najskuteczniejsza metoda wykrywania zmian. Dzięki regularnemu samobadaniu możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra. Ten z kolei, we wczesnym stadium, jest wyleczalny niemalże w 100 %. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów, których aktualną listę Fundacja umieszcza na stronie Kampanii: www.odwazni.com, gdzie również jest umieszczona dokładna instrukcja samobadania.

Dziękujemy!

Projekt jest finansowany z budżetu Gminy Miasta Gdynia, a Kampania objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Zachęcamy do zajrzenia do raportu z naszych odważnych działań!

Odwazni_2019_Raport_X_Edycji_Kampanii